
Tomáš Procházka (1973)
Nezávislý umělec v oblasti divadla, performance, hudby a intermédií.
V letech 1999 – 2015 působil v souboru Buchty a loutky jakou loutkář, hudebník i režisér. Pracuje také jako loutkář/animátor pro film. Spolupracoval na filmech Malý pán, Antikrist, The Strings, Kuky se vrací a mnoha krátkometrážních filmech a reklamách. V roce 1998 založil hudební skupinu B4, se kterou získal v roce 2012 a 2019 cenu Vinyla v kategorii Album roku. Jako hudebník a zvukový designér spolupracoval s různými tanečními a pohybovými skupinami a umělci (Vertedance, Nanohach, Stage Code, Kristýna Celbová, HoMe Theatre, Vosto5, Petr Tyc). Vytvořil také hudbu k několika filmům a televizním produkcím (Chcípáci, Pohyby tance, Cinémensonge, Sedmnáct, Normalizace, Čtyři v tom, Provedu, Head and Tail, Mars). Je autorem mnoha prací pro rozhlas, věnuje se dokumentu i radioartu. Jako žurnalista přispívá do periodik A2, HIS Voice a Svět a divadlo. Věnuje se režii loutkového a vizuálního divadla (Alfa Plzeň, Lampion Kladno, Miniteater Ljubjana atd). Jako hudebník vystupuje s projekty Gurun Gurun, Radio Royal, s finským hudebníkem Pasi Makelou, s česko-rakouskými Poisonous Frequencies, česko-norskými Krekso, sólově pod jménem Federsel i v mnoha jednorázových projektech a kolaboracích. Na experimentální hudební scéně působí také jako producent a zvukař. Spolu s Petrem Ferencem organizoval v letech 2010 – 2020 koncertní sérii Wakushoppu, zaměřenou na scénu volné improvizace.
Je členem mezinárodního sdružení pro Art Brut ABCD, založil blog mapující domácí nahrávání a outsider music Endemit Archives a alternativní hudební label Meteorismo.
Působí jako pedagog v kabinetu režie a v programu Master program of Directing of Devised and Object Theater na pražské KALD DAMU.
Od roku 2019 je programovým ředitelem divadla Alfred ve dvoře.

Veronika Švábová (1974)
Tanečnice, choreografka, performerka, hudebnice.
Po gymnáziu nebyla přijata na filozofickou fakultu UK a tak nastoupila do právě založené konzervatoře Duncan Centre, kde zůstala až do úspěšného absolutoria v roce 1997. Poté absolvovala HAMU, obor taneční věda (2004).
Roku 2000 účinkovala v inscenaci Nachové plachty Divadla bratří Formanů a od té doby spolupracuje jako choreografka a interpretka na všech představeních divadla : 2000 – divadelní loď Tajemství – Nachové plachty – režie Petr Forman, 2004 – ND Praha – Kráska a Zvíře – režie Petr Forman, 2005 – Minor Praha – Klapzubova jedenáctka – režie Petr Forman, 2007 – ND Praha – Dobře placená Procházka – režie Miloš Forman, 2007 – Obludárium – Cena Alfreda Radoka za inscenaci roku 2009 – režie Petr Forman, 2010 – ND Praha – Čarokraj – režie Petr Forman, 2015 – Státní opera Praha – Jeníček a Mařenka – režie Matěj Forman, 2017 – Scéne national de Sénárt – Francie – Deadtown – režie Petr Forman, 2020 – 2021 – Jihočeské divadlo České Budějovice – Muž dvojhvězdy – režie Petr Forman, 2023 – Janovy pašije – režie Matěj Forman, 2024 – Ptačí sněm – režie Petr Forman.
V roce 2005 byla u založení Handa Gote. S Tomášem Procházkou a Jakubem Hyblerem vytvořili první představení skupiny, taneční instalaci Noise.
Spolupracovala s taneční skupinou NANOHACH a s divadelně improvizačním seskupením Krepsko.
V roce 2021 se jako interpretka účastnila společného tanečního projektu polské choreografky Renaty Piotrowské Auffert a Studia hrdinů s názvem As long as we dance.
Věnuje se zpěvu a zvukové kompozici.
Od roku 1994 zpívá v rockové skupině Munka Sostali.
Je autorkou publikace Tanec navzdory : Joe Jenčík, která pojednává o životě a díle známé postavy české taneční historie. Je také autorkou dvou audiodokumentů – Mraky. Rodinná archeologie v kontextu minulého režimu a Babička Nora a děda Ruda – objevené dopisy z války.

Jan Dőrner (1975)
Jako světelný designer, scénograf a tvůrce se Jan Dörner podílí na mnoha složkách tanečních, pohybových i činoherních představení. Je členem skupiny Handa Gote a Wariot Ideal. Světlu a jeho využití v divadle se věnuje víc než půlku svého života. Vytváří světelnou dramaturgii jak k baletům a operám, tak i k mnoha představením alternativní scény, působil i jako lektor na Institutu světelného designu. Při divadelní práci se snaží o propojení zastaralých přístrojů s moderní technologií, hledá cesty k nestandardnímu svícení a přetváří šrot, kovový odpad a pozůstatky elektroinstalací v netradiční světlomety.

Jonáš Svatoš (1987)
Programátor, technolog, absolvent Centra audiovizuálních studií FAMU, původním povoláním systémový inženýr. V současnosti působí jako ředitel Sekce audiovizuálních sbírek v Národním filmovém archivu, kde dříve zastával pozici vedoucího digitální laboratoře.
Ať již jako tvůrce softwarových systémů a elektronických zařízení, či jako autor vizuální složky představení se podílí na tuzemských experimentálních divadelních projektech, především v rámci skupiny Handa Gote Research and Development.
Věnuje se generativní grafice a hudební skladbě, jako hudebník-programátor působí v live-codingovém hudebním tělesu k-o-l-e-k-t-i-v. Zároveň se vyjadřuje skrze médium filmu jako amatérský filmař a fotograf. Byl členem Do-It-Yourself filmového kolektivu LABO DOBLE a v minulosti působil jako VJ v hudebním uskupení MANDALA sound-system.

Vavřinec Němec (2000)
Scénograf, loutkář, světelný designér, divadelní technik, zvukový experimentátor a příležitostný performer.
Vystudoval řezbářství na SUPŠ. Poté absolvoval bakalářské studium scénografie na katedře Alternativního a loutkového divadla na DAMU. Tam nyní pokračuje v magisterském studiu. V roce 2021 vytvořil v divadle Alfred ve dvoře scénografickou instalaci / meditativní zážitek pro dva diváky – Slyšet hory. Zajímá se o propojování vizuální a zvukové divadelní složky. V tomto duchu vytvořil se skupinou R405 loutkové představení Karkulka aneb Jak se do lesa, tak se z lesa těžko. V roce 2023 spolupracoval jako scénograf, hudebník a performer na představení Těžké divadlo, vytvořené pod mezinárodním kolektivem KHWOSHCH. Jako světelný designér spolupracuje se sborem Veselé chvíle. Podílel se na vzniku představení Beracha a Triomphez.
Do skupiny Handa Gote se přidal v roce 2024 při tvorbě inscenace Misky. Se souborem však spolupracoval už předtím, jako světelný designér na inscenaci Burgán.
Bývalí členové

Robert Smolík (1977)
Výtvarník s neobyčejně širokým záběrem. Vystudoval scénografii na katedře alternativního a loutkového divadla pražské DAMU, kde je od roku 2004 interním pedagogem, od roku 2011 vedoucím kabinetu scénografie na katedře alternativního a loutkového divadla .
Kromě scénografie se věnuje tvorbě loutek a mechanických objektů. Jako scénograf spolupracoval s profesionálními loutkovými divadly /Lampion, Minor, Naivní divadlo Liberec a další/, nezávislými skupinami a také vytvářel vlastní autorské inscenace. Je autorem scénografických realizací pro divadla v ČR, Polsku, Slovinsku a Kanadě.
V posledních sedmi letech se jeho “divadelní” tvorba soustředí na spolupráci se skupinou Buchty a loutky a hlavně na výzkum a vývoj ve skupině Handa Gote. Působí také jako výtvarník v rodném městě Jičíně, kde se například podílí na vzniku expozic tamního Muzea hry. V Jičíně také vytvořil místo kulturních akcí a setkávání „Zahrada pod Koštofránkem“ z vlastní zahrady v centru města.
Spoluautor výstav v Muzeu Hry Jičín, Naposledy: Hůl do vody ponořená, zdá se býti nalomená, 2004. Jako výtvarník spolupracuje s městem Jičín na programu Valdštejnův Jičín, se sdružením obcí Mariánská zahrada, s Regionálním muzeem a galerií, muzeem hry v Jičíně a se ZOO Liberec. Podílel se na scénografických výstavách v Čechách a v Izraeli.

Jakub Hybler (1974)
Obojživelný nadšený všeuměl, inženýr a programátor, pracující pro řadu divadelních projektů v České republice a zahraničí svébytný umělec a vynálezce, schopný sdílet znalosti a svůj talent s lidmi, prostřednictvím workshopů v oblasti Phyzical computing a světelného designu. Jako systémový designer a vývojář se podílí na technických návrzích pro evropské umělce.
Je jedním ze zakládajících členů skupiny Handagote. V současné době působí na ČVUT v Institutu intermedii (IIM) a ukončuje doktorandské studium na FAMU.